نمای اسپایدر

نمای اسپایدر

شیشه در معماری امروز ما سهم عمده ای را بر عهده دارد. نور گیری، دید و تهویه از نکات ویژه ای است که در معماری مدرن مورد توجه طراحان، معماران و کاربران قرار گرفته است.

به دنبال پیشرفت پوشش، حفاظ و نماهای شیشه ای و تمایل طراحان و معماران به خلق پوسته های جدید، کار آمد و زیباتر، شیشه های اسپایدر پا به عرصه گذاشتند. کاربرد سیستم شیشه ای اسپایدر به عنوان پوسته دوم و کاذب در نمای ساختمان موجب رواج المان های مدرنیته در معماری شده است. سیستم اسپایدر لرزه پذیر است و علاوه بر قابلیت اجرا به صورت چند وجهی می تواند پوشش دکوراتیو نمای داخلی نیز باشد. در تولید یراق آلات شیشه های اسپایدر از تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود. این سیستم قابلیت تلفیق با سایر نماها مانند آلومینیوم، کامپوزیت، ترموود، سنگ و … را نیز دارد.

ترکیب سیستم شیشه های اسپایدر در ساختمان های اداری ، تجاری ، مراکز فروش ، پارتیشن بندی داخلی و … کاربرد دارد.

نمای اسپایدر دارای فناوری ویژه خود در تولید یراق آلات و همچنین فناوری خاص در طراحی و نصب بر روی انواع سازه های ساختمانی است. سیستم شیشه ای اسپایدر از قطعات و عضو های عنکبوتی شکل از جنس استیل ، گرید ۳۰۴ یا ۳۱۶ و شیشه ده میلی متری، لمینیت، دوجداره و یا سه جداره تشکیل شده است. اتصال شیشه ها و نصب سیستم شیشه ای اسپایدر به صورت نقطه ای است. سازه های نگهدارنده اسپایدر می تواند کابل، خرپا و یا سیستم های دیگری باشد. تصمیم گیری در خصوص استفاده از سازه های نگهدارنده اسپایدر بر عهده معمار و مهندس طراح سازه است. هر کدام از این سازه های نگهدارنده اسپایدر مزایا و معایبی دارند.
در مجموع می توان مزایای های نمای مدرن اسپایدر را زیبایی، سبکی، شفافیت، سرعت و سهولت در نصب، قابلیت اجرا در سطوح پیچیده، بهینه سازی مصرف انرژی، شکل پذیری، تنوع در یراق آلات و هم چنین مقاومت در برابر زلزله دانست.

تلفيق نمای اسپایدر با سیستم درهای اتوماتیک می تواند طراحی ورودی های ساختمانی را متحول نماید.

کلمات مرتبط با نمای اسپایدر