نرده استیل

نرده استیل

نرده در ابتدا صرفا به منظور حفظ امنیت در ساختمان باب شد ولی با توجه به روحیه ایده آل گرای انسان کم کم بحث جلوه و کیفیت بیشتر، پای نرده استیل یا فولاد را به ساختمان ها باز کرد. استنلس استیل یا فولاد های ضد زنگ آلیاژهایی بر پایه آهن هستند که شامل حداقل ۱۰٫۵% کروم باشند، این آلیاژ نسبت به جنس نسل قدیم نرده های آهنی تغییرات چشمگیری داشته و به دور از معایب آهن محاسنی هم دارد که خاصیت ضد زنگ زدگی و پوسیدگی و مقاومت در برابر حرارت از آن جمله می باشد. فی الواقع افزودن عناصر دیگر به آهن در ایجاد خواص بی نظیر آلیاژ حاصله شایان ذکر است. مثلا باافزودن کروم به آهن، استیل ضد زنگ یا استینلس استیل به دست می آید که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد. از سوی دیگر خواص فلزی بهبود یافته استیل از نظر انبساط و دوام، آنتی باکتریال بودن و سهولت تمیز کاری استیل، این نسل نرده استیل را مبدل به کالای مورد علاقه برای منازل، مکان های عمومی ،رستوران ها و …. نموده است.
ظاهر لوکس و براق این نوع نرده نقره ای زیبا نقش بسزایی در طراحی داخلی و خارجی ایفا می کند و با لبه های صاف، صیقلی و پولیش خورده خود ایمنی، زیبایی و ظرافت را برای بنا به ارمغان می آورد.
ساخت و نصب سریع نرده های محکم و امن استیل با یراق آلات انتخابی شما میسر است.

نرده استیل ضد خش و ضد زنگ است و در مقابل اشعه خورشيد، گرما، سرما، برف و باران و رطوبت و حرارت و محیط های اسیدی و قلیایی مقاوم است و تغيير رنگ و شکل نمي دهد. از لحاظ ظاهری زیبا و لوکس است و سطح صاف و صیقلی و براق دارد. در برابر خوردگی وضربات و سایش مقاوم است. این محصول دارای عمر مصرف طولانی و گارانتي مادام العمر در برابر زنگ زدگي و تغيير رنگ دارد و با گذشت زمان مات نمی شود. با توجه به قابليت انعكاس نور، سطح استیل براق تر و دكوراتيوتر از آلومينيوم و برنج است. آلومينیوم و برنج نرم است و به راحتي بر روي آن خط و خش می افتد. محصولات برنجي بر عکس استیل به مرور زمان تغيير رنگ می دهند. نصب حفاظ استیل آسان و سریع است و بدون از دست دادن شکل ظاهری تا نود درجه با دستگاه خم قابل خم شدن است. نرده استیل به نوعی بهداشتی است و مناسب برای مکان هایی مثل بیمارستان ها، بانک ها، اورژانس ها،و ادارات و هتل ها است.

تفاوت نرده استیل با سایر نرده ها در این است که نرده استیل از یراق آلات جداگانه تشکیل شده است. پس از ثبت ابعاد پروفیل ها برش می خورند و به وسیله اتصالات و یراق آلات استیل به یکدیگر وصل شده و نصب می شوند.

هنگام نصب نرده استیل با حفاظ شیشه ای از پروفیل ۳۸ میلیمتری استیل برای پایه ها و از پروفیل ۵۱ میلیمتری استیل برای هندریل استیل استفاده می شود. برای نصب حفاظ شیشه ای از گیره های مخصوص استیل یا یراق آلات نگهدارنده شیشه استفاده می شود. برای افزایش امنیت از شیشه های سکوریت و لامینت استفاده می شود.

پله که متصل کننده دو فضا یا بیشتر با هم است خود متشکل از قطعات اتصال دهنده دیگری می باشد . لوله استیل استنلس توسط این اجزا به نرده استیل تبدیل می شود. گزینه مطلوب برای یراق آلات نرده همان استنلس استیل می باشد که به خاطر پوشش اکسید کروم روی آن که مانع ترکیب اکسیژن و در نتیجه زنگ زدگی می شود، همچنین ظاهر لوکس و براق آن که باز هم به علت وجود کروم است، خاصیت ضد خش و خوردگی، تنوع طرح و مدل، ابعاد و ضخامت های مختلف نرده استیل را به انتخاب اول در صنعت ساختمان مبدل کرده است. در ادامه توجه شما را به نمونه هایی از یراق آلات نرده استیل جلب می کنیم:
به طور کلی پس از تعیین محل اتصال نرده و علامتگذاری با دریل، نقاط مربوطه را تخلیه کرده ومیله ها را داخل حفره ها با چسب سنگ محکم کاری کرده و سپس نرده استیل را با پیچ و مهره و اتصالات دیگر نصب می کنیم.
از جمله این اتصالات می توان به یراق زانویی اشاره کرد که همانند نام خود وظیفه ای مشابه زانوی انسان را یدک می کشد، اتصال دو قسمت لوله و تبدیل به کلیتی به نام نرده را سبب می شود.

مهره ماسوره که شامل دو بخش نر و ماده می باشد که جداگانه به انتها و ابتدای دو لوله وصل شده و سپس با چفت و پیچ شدن یک لوله واحد را می سازند.

نعلبکی یا کف کوب ها روی زمین نصب شده و هنگام نصب نرده روی آنها استحکام و در یک راستا قرار گرفتن نرده را شاهد هستیم.

یراق چاکدار ناخنی برای نصب و محکم کاری هندریل یا همان دستگیره روی نرده استیل به کار برده می شود.

حلقه های استیل که به منظور اتصال لوله های امنیتی به نرده استفاده می شود. این نرده های امنیتی اصولا با قطر ۱۶ یا ۱۹ ساخته و نصب می شوند.

جدا از متراژ نرده، تعداد و برند یراق مصرفی که در هر متر طول استفاده می شود تاثیر مستقیم بر قیمت نرده دارد.
شرکت پاسارگاد با در اختیار داشتن بهترین یراق آلات همگام با تکنولوژی روز دنیا با افتخار آماده پذیرش کلیه سفارشات می باشد.

کلمات مرتبط با نرده استیل