درب کرکره ای

درب کرکره ای

با پیشرفت تکنولوژی در جوامع بشری و پایان آمدن قیمت خودرو استفاده روز افزون بشر از اتومبیل بیشتر از پیش شد. ماشین ها به عضو دائمی خانواده ها مبدل گشته اند و نگهداری از آنها در محیطی امن و مناسب، لزوم استفاده از پارکینگ را دو چندان کرد. پارکینگ یا گاراژهای قدیم، محوطه متواضع و مفید منازل، پیش از این محل نگهداری و انبار کردن وسایل صنعتی، کشاورزی، زراعی یا حتی وسایل شخصی به ناگاه تغییر شکل دادند تا همه با هم به تکنولوژی جدید خوش آمد بگویند.
انسان و خصیصه رفاه طلبی وی، ریتم تند زندگی امروز، نیاز به امنیت و سرعت عواملی دخیل در پیشرفت نفسگیر علم هستند. جایی که حتی چند لحظه وقفه برای باز کردن درب پارکینگ اتلاف وقت و انرژی محسوب می شود محلی مناسب برای تولد درب های اتوماتیک شد.

درب اتوماتیک کرکره ای تلفیقی از کرکره با تیغه آلومینیومی است که به وسیله موتور و با نیروی برق در محور عمودی کار می کند. در کنار زیبایی و امنیت، عایق حرارت، صدا، رطوبت و گرد و غبار نیز می باشد.

قابلیت شست شو، تنوع رنگی، باز و بسته شدن دستی در صورت قطع برق، دوام و مقامت بالا از سایر مزایای استفاده از کرکره برقی است.

رول های کرکره ای پارکینگی با ضریب امنیتی بالا حتی برای کارخانه ها نیز استفاه می گردد. جایی که نیاز به درب با ابعاد بزرگ برای عبور ماشین آلات صنعتی و جابجایی تولیدات و ابزارآلات امری بدیهی است و درهای سنتی معمول بلا استفاده می شوند. هم چنین در مکان هایی که امنیت حائز اهمیت است حضور اطمینان بخش درب کرکره ای برقی ضامن آسایش و امنیت خاطر خواهد شد. اماکنی نظیر مراکز خرید، فروشگاه ها، انبارها، پارکینگ ها و حتی منازل مسکونی از سوی دیگر به دلیل عایق گرد وغبار و رطوبت بودن حتی برای پوشاندن سطح استخر نیز کاربرد دارد.

طراحی مسطح و تخت این نوع از درب ها که برای نصب داخل دیوار تعبیه شده اند کمترین فضای ممکن در بنا را اشغال خواهد کرد. این خاصیت این نوع درب را مبدل به بهترین گزینه برای مکان هایی با فضای محدود و تردد بالا کرده است.
شکل ظاهری این درب که از اتصال تیغه های باریک تشکیل شده امکان تعمیر و بازسازی راحت را فراهم آورده است. بدین شکل که در صورت بروز مشکل یا تغییر فرم تیغه ها بر اثر فشار یا عوامل خارجی، امکان تعویض تیغه معیوب مهیاست. برخلاف درب های پارکینگی اسلایدینگ که در صورت بروز مشکل مجبور به تعویض کلی درب یا تعویض با قطعات به مراتب سنگین ترخواهید شد.

 

 

کلمات مرتبط با درب کرکره ای