درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک برای آسایش افراد اختراع شده اند تا رفت و آمد با کمترین انرژی انجام پذیرد.

در ابتدا درب های اتوماتیک هیدرولیکی بسیار گران قیمت بود و فقط قشر پولدار جامعه می توانستند آن را خریداری نمایند. بعد از چند سال رقابت بین شرکت های تولیدکننده درب های اتوماتیک مهندسان را به این فکر وا داشت که نرخ قیمت درب اتوماتیک را کاهش دهند تا این دستگاه در بین عموم مردم قرار گیرد. پس اقدام به ساخت درب اتوماتیک الکترومکانیک کردند که از نظر قیمت مقرون به صرفه بود. در ایران درب های اتوماتیک پنوماتیک که به صورت صنعتی ساخته می شد و از نیروی باد برای باز و بسته کردن در استفاده می کرد جز اولین درب هایی است که استفاده شد و در سال ۸۷ گسترش فراوانی یافت.با آمدن درب های الکترومکانیک که هم امنیت بالا و هم قیمت پایینی دارد درب های اتوماتیک از لیست محصولات لوکس خط زده شدند و جز کالای عمومی قرار گرفتند و بیشتر ساختمان ها در ایران به درب های اتوماتیک مجهز شدند.

درب های اتوماتیک هوشمند هستند و با استفاده از کنترل از راه دور باز و بسته می شوند. این درب ها قابل اتصال به سیستم های کنترل تردد ساختمان هستند که این امکان را دارند که به راحتی و بدون اتلاف وقت و با استفاده از ریموت درب اتوماتیک از راه دور باز یا بسته شوند. همچنین می‌توانیم سرعت باز و بسته شدن درب ها را تنظیم کنیم. این کار با توجه به محل نصب درب های اتوماتیک و نوع افرادی که از آنجا عبور می کنند انجام می شود.

درب های اتوماتیک انواع گوناگونی دارند، مانند: درب اتوماتیک شیشه ای، درب اتوماتیک کرکره ای، درب اتوماتیک پارکینگ، راه بند و …که هر کدام در مکان ها و موقعیت های خاص خود استفاده می شوند. درب های اتوماتیک کاربردهای زیادی دارند که متناسب با نیاز مشتریان انتخاب می شوند، مانند: موارد امنیتی مانند مراکز نظامی، سازمان ها و نهادهای دولتی و بانک ها، مراکز بهداشتی مانند بیمارستان ها و آزمایشگاه ها، مکان های رفاهی مانند هتل ها و فروشگاه ها و منازل. یکی از ویژگی های درب های اتوماتیک سادگی استفاده از آن ها است. پس از نصب آن می توان تنها با زدن دکمه ریموت و یا حتی به صورت خودکار از آن ها استفاده کرد.

ویژگی درب های اتوماتیک:

*  در مواقع اضطراری درب های اتوماتیک ساده ترین راه خروج هستند.
*  در مکان هایی مثل بانک ها که امنیت اهمیت دارد کاربرد دارد.
*  برای آسایش و راحتی افراد سالخورده و ناتوان مفید است.
*  برای افزایش امنیت و کنترل تردد بسیار کارآمد است.
*  کنترل دمای داخل و خارج و صرفه جویی در مصرف انرژی صورت می گیرد.

کلمات مرتبط با درب های اتوماتیک